Kurs Przewodniczek DSM

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

KURS PRZEWODNICZEK DSM

Ruszyły zapisy na tegoroczny Kurs Przewodniczek DSM.

W kursie mogą uczestniczyć DSM-ki od klasy VII wzwyż (rocznik 2009 i starsze), które w przyszłości będą mogły przygotowywać i prowadzić spotkania parafialnych grup DSM.

Kandydatki powinny wykazywać się odpowiednią dojrzałością i zaangażowaniem w życie grupy i parafii. Wyboru kandydatek na kurs dokonuje opiekun po odpowiednim rozeznaniu.

Zgłoszeń dokonujemy drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza:

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie maksymalnie 2 kandydatek z jednej parafii. W przypadku zgłoszenia większej ilości osób nadmiarowa osoby zostaną wpisane na listę rezerwową i przyjęte w miarę wolnych miejsc.

Przed zgłoszeniem warto skonsultować się z rodzicami kandydatek, aby mieć pewność, że wyrażą zgodę na uczestnictwo we wszystkich planowanych sesjach kursu.

Kurs obejmuje 4 weekendowe spotkania w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach w terminach:
1) 07-09.10.2022
2) 04-06.11.2022
3) 24-26.03.2023
4) 21-23.04.2023
w których uczestniczymy od początku do końca. Rozpoczęcie każdej sesji w piątek, około godz. 17.00, zakończenie w niedzielę – około 12.00. W wyjątkowych sytuacjach (poza tymi związanymi ze zdrowiem) możliwe jest opuszczenie jednego spotkania, które należy uzupełnić w następnym roku.

Koszt kursu to 140 zł za jedno spotkanie. Zapisy trwają do końca września lub do wyczerpania miejsc.
Organizatorzy rezerwują sobie też możliwość weryfikacji liczby zgłoszeń z danej parafii , aby umożliwić skorzystanie z kursu kandydatkom z jak największej ich ilości.